MENS/WOMENS

GRAND FINALS

Monday 1st March, 2021

Best of luck to all teams who have made it through to the finals series!  The competition committee have met to discuss an appropriate combined grades split to come up with the draw below.

Keep in mind our Code of Conduct during ALL games and we reiterate to respect our Referees at all times!

6pm

F1        Crossroads (5th C)                               vs         Crushers (3rd C)

F2        Sloppy Joes (1st D)                               vs         Tamworth Trophy Supplies (2nd D)

F3        Swans (2nd B)                                      vs         The Bradburys (1st B)

F4        Joe Maguires Pub (4th B)                     vs         McTaggers (3rd B)

F11      Selfish Apparel (2nd Mens A)               vs         Bell Partners (3rd A)

F 9       Creek Girls (3rd A)                               vs         We Tried (1st A)

KNOCKED OUT (We say farewell for this Summer, but thanks for the season) – Birdwatchers (4th A), CD Bricklaying (5th B), TAFE (6th B), GJ Gardner Homes (6th C), ARBD Slippery Lizards (4th C), A & J Electrical (5th B), Meagan Kellys Hair (3rd B), The Welders Dog (4th D) , TPE (6th D) Forsyths (4th B) Textbet Ladies (2nd A) Textbet Mens (1st C) Big Red (1st A) Hazells Heat (1st B) Rapidohs (2nd C) The Lads (2nd B) KL Curtis Plumbing (6th B)  Tamworth Hotel Phantoms (5th D) Teys Maroon (3rd D)

SAMPLE DRAWS – 4 & 6 TEAMS FINALS SERIES

FOR DIVISIONS WITH ONLY 4 TEAMS – FINALS TOP 4 : SEMI – 1 v 2, 3 v 4. FINAL – Winner of 1v2 goes straight through to Grand Final & Loser of 1 v 2 plays winner of 3v4. (Loser of 3v4 is out). GRAND FINAL – Winner of Final plays Winner of 1v2 straight through to GF.

FOR DIVISIONS WITH 6+ TEAMS – FINALS TOP 6: SEMI – 1stvs 2nd , 3v6 & 4v5 (Losers Out). FINAL – Winner of 1 v 2 plays lowest ranked winner of other semis, loser of 1 v 2 plays highest ranked winner GRAND FINAL – Winners through to GF

TAMWORTH MIXED

FINALS

WEDNESDAY 3rd March, 2021

Best of luck to all teams who have made it through to the finals series!  The competition committee have met to discuss an appropriate combined grades split to come up with the draw below.

Keep in mind our Code of Conduct during ALL games and we reiterate to respect our Referees at all times!

6pm

F 1       Newberry Financial (5th H)                  vs         Singles Builders (2nd H)

F 2       KL Curtis Plumbing (1st F)                    vs         All About Concrete (5th F)

F 3       Furneys (1st H)                                     vs         Unco Crew (6th H)

F12      Peel Valley Milk (1st C)            vs         Opteon (5th C)

F11      Dog Wash (6th D)                                vs         Misfits (2nd D)

F10      Tamworth Trophy Supplies (1st E)      vs         Undertaggers (3rd E)

F 9       Backhanded Pandas (1st B)                 vs         Blonde Republic (6th B)

F 8       Murri Madness (2nd C)                        vs         BW Construction & Concreting (6th C)

6.45pm

F 1       Ashtec Chargers (1st G)                       vs         The Pub Crows (6th G)

F2        Tagnum Style (3rd F)                            vs         The Sellouts (2nd F)

F3        L J Hooker (2nd G)                                vs         Connected (4th G)

F12      Giraffes (2nd A)                                    vs         No Show (4th A)

F11      Lacemup (4th E)                                   vs         Gotcha (2nd E)

F9        Uno      (4th B)                                      vs         Zingers (2nd B)

F8        Wild Orchid (4th D)                              vs         Howies Haulage (1st D)

THROUGH TO GRAND FINAL ALL PLAYED IN ONE TIMESLOT AT 6PM (Players doubling up in 2 separate divisions MUST play half in one team & half in the other) – Thread Effects (1st A)

KNOCKED OUT (We say farewell for this Summer, but thanks for the season) – Poles & Holes (4th H), Northwest Devils (3rd H), Nathan Loves Homes (3rd G), The Welders Dog (4th G), Catch Me If You Can (4th F), Prancing Ponies (6th F), Garveys (6th E), Barnco (5th E), Northies Bowlo (5th D), Yeetus Cletus Come & Beat Us (3rd D), Kiwis Diner (3rd C), Post Office Hotel (4th C), Broken Spoke (5th B), Lockeys Legends (3rd B), Gooseys Galore (3rd A)

TAMWORTH 30’s MENS

SEMI FINALS

THURSDAY 4th February, 2021

20min games only (2 x 10min halves)

6pm

F 1       Shay Brennans Construction (1st)       vs         Oxley Blue Dogs (2nd)

F 2       A & J Electrical (3rd)                          vs         Sportspower (4th)

CARTON CUP

F 3       Fitzys Family (1st)                              vs         Bucket List (2nd)

F4        Crazy Nits (3rd)                                   vs         Hudsons Autos (4th)

FOR DIVISIONS WITH ONLY 4 TEAMS – FINALS TOP 4 : SEMI – 1 v 2, 3 v 4. FINAL – Winner of 1v2 goes straight through to Grand Final & Loser of 1 v 2 plays winner of 3v4. (Loser of 3v4 is out). GRAND FINAL – Winner of Final plays Winner of 1v2 straight through to GF.

TAMWORTH 30’s MENS

FINALS

THURSDAY 4th February, 2021

20min games only (2 x 10min halves)

6.30pm

F1        Loser of 1 v 2                          vs         Winner of 3 v 4

F2        Social game Winner 1v2        vs         Loser of 3 v 4

CARTON CUP

F3        Loser of 1 v 2                          vs         Winner of 3 v 4

F4        Social game Winner 1v2        vs         Loser of 3 v 4